SERDECZNIE DZIĘKUJEMY ZA WSZELKIE WPŁATY, DATKI, SŁOWA OTUCHY I WSPARCIA. BEZ WASZEJ POMOCY NAWET NIE MOGŁABYM MARZYĆ O BRANYM POD UWAGĘ WYJEZDZIE ZAGRANICĘ W CELU WYELIMINOWANIA MOZLIWOŚCI NAWROTU CHOROBY U ANTOSI. ZEBRANA PRZEZ NAS KWOTA ZOSTAŁA ROZDYSPONOWANA PRZEZ ZARZĄD FUNDACJI "SPEŁNIONYCH MARZEŃ" NA PODOPIECZNYCH TEJŻE FUNDACJI, SPRZĘT MEDYCZNY I POMOC MATERIALNĄ, O CZYM INFORMOWAŁAM KILKA MIESIĘCY TEMU W POŚCIE.

 

 

Szanowni Państwo,

Jesteśmy rodzicami 3 letniej Antosi, która od ponad pół roku walczy o życie z nowotworem (Neuroblastoma IV  w Dziecięcym Szpitalu Klinicznym w Lublinie. Do tej pory, nasza córeczka przeszła już silną chemioterapię, operację wycięcia guza. Gdy wydawało się, że wszystko zaczyna się układać, bezwzględna choroba powróciła, szpik na nowo został zaatakowany, i dodatkowo wykryto guza po lewej stronie twarzy (m.in. oczodół, zatoka).Obecnie Antosia znów przechodzi chemoterapię.  Jesteśmy przy Antosi cały czas, starając się ze wszystkich sił zapewnić wszystko czego potrzeba i w miarę możliwości normalnie żyć.

Niestety choroba Tosi oprócz bólu fizycznego i psychicznego stawia przed nami także bariery finansowe, z którymi sami sobie nie poradzimy. Ogromną szansą dla Tosi na pokonanie choroby jest bardzo kosztowne leczenie w klinice w Niemczech,któro polega na terapii przeciwciałami i interleukiną.  Przeciwciała mają za zadanie wzmocnić organizm,aby miał większą szansę na wygraną z nowotworem. Kuracja ta w Polsce niestety nie jest dostępna, a NFZ nie chce się zgodzić na finansowanie  leczenia za granicą, którego koszt wynosi ok. 80.000 Euro.

Dlatego zwracamy się do Państwa z wielką prośbą o pomoc i wsparcie w sfinansowaniu leczenia naszej córeczki.

 

Numer konta Antosi:

ING BANK ŚLĄSKI, nr: 12 1050 1025 1000 0023 5851 4327

z dopiskiem "Dla Antosi Sprycha"

"FUNDACJA SPEŁNIONYCH MARZEŃ"  z siedzibą w Warszawie przy ul. Oleandrów 6, NIP: 526-26-54-001, KRS: 0000128832, wpisaną do rejestru Organizacji Pożytku Publicznego

 

Dane do przelewu na rachunek w EURO

Fundacja Spełnionych Marzeń
00-629 Warszawa
Ul. Oleandrów 6

ING BANK ŚLĄSKI, nr: 78 1050 1025 1000 0090 8000 0681 

Do wpłat z zagranicy :

IBAN    PL78 1050 1025 1000 0090 8000 068

SWIFT  ING BPL PW

Z dopiskiem - Antosia Sprycha

 

Bylibyśmy wielce szczęśliwi, gdyby okazało się,że leczenie w niemieckiej klinice nie będzie potrzebne naszej córce. Wtedy zebrana kwota zasili konto innego, potrzebującego dziecka.

 

Trochę informacji o mojej chorobie

NEUROBLASTOMA

Nerwiak płodowy (nerwiak płodowy współczulny, nerwiak zarodkowy, łac. neuroblastoma, ang. neuroblastoma) – złośliwy nowotwór wywodzący się z komórek cewy nerwowej (neuroblastów). Neuroblastoma jest nowotworem wywodzącym się z niedojrzałego układu nerwowego. Najczęściej występuje u małych dzieci a praktycznie nie zdarza się u osób dorosłych.
To najbardziej złośliwy nowotwór występujący u małych dzieci (w 75 proc. są to dzieci poniżej czterech lat). Najczęściej atakuje obszar przylegający do kręgosłupa - brzuch, klatkę piersiową i szyję. Pierwsze objawy to anemia, stany podgorączkowe, zmniejszenie masy ciała, bóle brzucha, kaszel, duszność, bóle klatki piersiowej. U większości dzieci występują przerzuty, najczęściej do kości (kości długie, czaszka), wątroby, szpiku, oczodołów i płuc.
Guz najczęściej rozwija się w obrębie jamy brzusznej (65%), z czego przynajmniej połowa ma punkt wyjścia w rdzeniu nadnerczy.


Jest to bardzo złośliwy nowotwór i jego jego leczenie jest bardzo trudne. Zazwyczaj stosuje się leczenie skojarzone, tzn. chirurgiczne usuwanie guza i chemioterapię, a w szczególnych sytuacjach także naświetlanie miejsc po usunięciu guza. Częstość występowania neuroblastomy wśród dzieci waha się od 5 do 8 proc. wszystkich nowotworów dziecięcych. Największy procent wyleczeń obserwuje się u dzieci poniżej 1 roku życia - u nich odnotowuje się nawet przypadki samowyleczenia. Szanse na wyleczenie zależą również od stadium rozwoju tego nowotworu i są większe im stadium, w którym wykrywa się nowotwór, jest wcześniejsze.